Mesajul directorului_an școlar 2017-2018

Dragi elevi, stimați părinți și profesori,

Școala Gimnazială ”Elena Cuza”, școală integratoare, multiculturală și deschisă spre educație, reprezintă locul unde învățăm unii de la alții să fim puternici; învățăm să ne respectăm unii pe alții pentru că Nouă ne pasă! Acesta este motto-ul nostru. Acesta este dezideratul nostru așa cum și patronul spiritual, prima doamnă a României, Elena Cuza, este un model pentru toți de perseverență, devotament și pasiune.

Dragi elevi, succes! Sper ca școala să devină pe zi ce trece mai plăcută și mai interesantă pentru voi!

Stimați părinți, vă încredințez că elevii noștri și copiii dvs. se vor bucura de toată grija și atenția pentru a-și însuși educația pe care o merită.

Dragi colegi profesori, suntem aici în misiunea care dă formă viitorului. Viitorul va arăta așa cum noi îl vom modela.

Succes tuturor și un an școlar împlinit!

Director,

Prof. Antoci-Georgiana-Livia

Deschidere an școlar 2017-2018

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ELENA CUZA“ IAŞI

PROGRAM SPECIAL PENTRU

11 SEPTEMBRIE 2017

900 – DESCHIDEREA OFICIALĂ A ANULUI ŞCOLAR 2017 - 2018.

• EVIDENŢIEREA REZULTATELOR DEOSEBITE OBŢINUTE DE CĂTRE ELEVI ÎN ANUL ŞCOLAR 2016-2017;
    • MESAJUL CADRELOR DIDACTICE, REPREZENTANTULUI COMUNITĂŢII LOCALE (INSPECTORATULUI ȘCOLAR JUDEȚEAN IAȘI, POLIŢIE, BISERICĂ, CONSILIUL LOCAL), REPREZENTANTULUI PĂRINŢILOR ŞI AL ELEVILOR;
    • PRIMIREA ELEVILOR;

1000 – 1200 – ÎNTÂLNIRE ELEVI – ÎNVĂŢĂTORI – DIRIGINŢI;

Clasa pregătitoare 2017 - 2018 - rechizite

LISTĂ ORIENTATIVĂ PENTRU NECESAR RECHIZITE CLASA PREGĂTITOARE - AN ŞCOLAR 2017 -2018

• ghiozdan
  • 1 caiete tip I
  • 1 caiete matematică
  • 1 caiet foaie velină
  • 1 caiet desen
  • 100 buc. beţişoare
  • penar echipat cu 2 creioane HB, 2 pixuri gel (albastru+verde), radieră, creioane colorate, cutie creioane carioca, ascuţitoare
  • foarfece
  • l lipici solid
  • hârtie glacé autocolantă
  • hârtie colorată şi carton colorat A4 ( diferite culori)
  • hârtie creponată
  • plastilină, planşetă
  • acuarele
  • 3 pensoane (mărimi diferite)
  • 1 bloc desen mic
  • 1pahar pentru apă
  • 1 biblioraft (de preferat culoarea albastră) cu 20 de folii
  • o carte cu poveşti sau altă carte cu imagini

Important

Stimați părinți,

În zilele de 24 și 25 iulie, vă așteptăm, conform programului de mai jos, ÎNSOȚITI de copiii dvs., pentru a vă informa despre achiziționarea ținutei școlare obligatorii, necesară în anul școlar 2017 - 2018.

CLASELE Pregătitoare,  I și a II-a - LUNI, 24.07.2017, ora 18.00
 CLASELE a III-a și a IV-a - MARȚI, 25.07.2017, ora 18.00
 CLASELE GIMNAZIALE a V-a, a VI-a, a VII-a și a VIII-a - MARȚI, 25.07.2017, ora 18.00