Mesaj director

Dragi elevi, stimați părinți și profesori

”Crede în tine! Întotdeauna e loc de mai bine!” dă startul noului an școlar pe care îl vrem și mai reușit decât precedentul. Septembrie ne provoacă să privim cu un ochi în trecut, iar cu celălalt, spre viitor.

În 2017-2018, împreună, am creat imaginea unei școli vii, care se implică și căreia îi pasă. Felicităm din inimă pe elevii care ne-au depășit așteptările prin bunele și foartele bune rezultate obținute și îi încurajăm pe toți copiii să se autodepășească.

Acest progres nu s-ar fi realizat fără implicarea părinților, care crește de la an la an, și dedicarea colegilor profesori. Cu toții vedem, în sălile de clasă și în proiectele derulate, munca tuturor de a transforma în bine școala noastră.

Și pentru că noi am demonstrat că suntem uniți și putem face lucruri mari, vă invit ca împreună să avem un nou an școlar mai bun decât toți cei trecuți. Și putem face asta doar împreună. Școala Gimnazială ”Elena Cuza” e deschisă tuturor celor care privesc educația ca pe o șansă și un dar, iar nu ca pe o obligație de care trebuie să ne achităm fără să ne pese. Iar nouă ne pasă, nu-i așa?!

De aceea, vrem să vă fim alături și să ne bucurăm la sfârșit nu doar de rezultate cu care să ne mândrim, ci cu elevi capabili și pregătiți să reușească în viață.

Succes, inspirație și voință!

Director,

Georgiana-Livia Antoci

Deschidere an școlar - 2018-2019

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ELENA CUZA“ IAŞI

PROGRAM SPECIAL PENTRU

10 SEPTEMBRIE 2018

900 – DESCHIDEREA OFICIALĂ A ANULUI ŞCOLAR 2018 - 2019.

• MESAJUL DIRECTORULUI UNITĂȚII ȘCOLARE;
    • PRIMIREA ELEVILOR.

1000 – 1200 – ÎNTÂLNIRE ELEVI – ÎNVĂŢĂTORI – DIRIGINŢI.

Program vacanță 2018

Pentru a vedea programul click aici.

Clasa pregătitoare - 2018-2019

Școala Gimnazială ”Elena Cuza” Iași

IMPORTANT!

Pentru repartiția copiilor înscriși la clasa pregătitoare  - an școlar 2018-2019 click aici.

Părinții copiilor din tabelul de mai jos vor depune dosarul de înscriere în clasa pregătitoare la secretariatul unității, în vederea repartizării pe clase în anul școlar 2018-2019.

BOACNĂ

CLARA MARIA

MARTINIUC

PETRU MATEI

ADĂSCĂLIȚEI

GEANIANA-FLORENTINA

Dosarul de înscriere va cuprinde:

-  cerere tip de înscriere eliberată de unitatea noastră şcolară;

-         copie după certificatul de naştere al copilului ( şi originalul);

-         copii BI /CI ale părinţilor (şi originalele);

-         avizul medicului de familie care să cuprindă vaccinările;

-         avizul dezvoltării psihosomatice, pentru copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie -31 decembrie 2018.

Director,

Prof. Antoci Georgiana-Livia

Afişat astăzi, 21 iunie 2018

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2018-2019

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada 01.03.2018-04.05.2018.