MESAJ DIRECTOR - AN ȘCOLAR 2022-2023

Ne dorim ca anul școlar 2022-2023 să fie unul al reconectării și al regăsirii.

Să ne reconectăm cu acea școală care ne place și pe care o iubim, adică școala în format fizic. Să-i regăsim pe colegii dragi, pe stimații profesori și pe dedicatul personal, arătând încă o dată cu toții că ne pasă.

Credem că în acest an ne vom recupera puterea de a învăța, ne vom activa dorința de a ne implica și vom celebra împreună bucuria reușitelor.

Dragi elevi, să aveți curaj, încredere și pasiune pentru lucrurile folositoare în devenirea voastră ca personalități puternice și oameni adevărați.

Stimați părinți, să descoperiți timpul și răbdarea necesare ca să le fiți alături copiilor dumneavoastră și ca să îi încurajați să-și urmeze visurile.

Dragi și stimați profesori, să fiți întotdeauna inspirați și pregătiți să le oferiți elevilor tot ceea ce au ei nevoie ca să se reconecteze la adevărata educație.

Succes tuturor în anul școlar 2022-2023!