Mesajul directorului

Dragi elevi, stimați părinți și profesori,

Școala Gimnazială ”Elena Cuza”, școală integratoare, multiculturală și deschisă spre educație, reprezintă locul unde învățăm unii de la alții să fim puternici; învățăm să ne respectăm unii pe alții pentru că Nouă ne pasă! Acesta este motto-ul nostru. Acesta este dezideratul nostru așa cum și patronul spiritual, prima doamnă a României, Elena Cuza, este un model pentru toți de perseverență, devotament și pasiune.

Dragi elevi, succes! Sper ca școala să devină pe zi ce trece mai plăcută și mai interesantă pentru voi!

Stimați părinți, vă încredințez că elevii noștri și copiii dvs. se vor bucura de toată grija și atenția pentru a-și însuși educația pe care o merită.

Dragi colegi profesori, suntem aici în misiunea care dă formă viitorului. Viitorul va arăta așa cum noi îl vom modela.

Succes tuturor și un an școlar împlinit!

inv primar 2021