Începem. Nouă ne pasă!

Dragi elevi şi profesori, stimaţi părinţi, bine aţi venit în noul an şcolar! Vă mulţumim că sunteţi alături de Şcoala Gimnazială „Elena Cuza”. Bucuria de astăzi să ne însoţească permanent şi acest nou început pentru toţi, privit cu emoţie, poate cu teamă, dar sigur şi cu speranţă, va deschide un viitor însufleţit de crezul „Nouă ne pasă!”

Dragi elevi, vă doresc să vă îmbogăţiţi în cunoaştere, bunătate şi respect, valori pe care, dobândindu-le, le veţi folosi întreaga viaţă.

Stimaţi părinţi, vă invit să devenim adevăraţi parteneri în susţinerea educaţiei copiilor dumneavoastră şi a elevilor noştri, educaţie care să fie încununată cu rezultate de care să fim mândri.

Dragi colegi profesori, sunt convinsă că echipa pe care o formăm, înarmată cu răbdare şi profesionalism, va transforma toate eforturile depuse în slujba cunoaşterii şi a binelui în reuşite.

Mult succes tuturor!

Director,