Dacă educația este remediul tuturor relelor acestei lumi, vă rugăm să pășiți alături de noi în proiectul "Un copil educat, un adult responsabil", pentru ca, parcurgând fiecare etapă cu pasiune și răbdare, cu iubire și înțelepciune, să aducem celor din jurul nostru speranța unei lumi mai bune. Acasă, pe stradă, în societate, în biserică, în bibliotecă, în natură, în cluburi, la școală, pașii copiilor sunt îndrumați spre cunoașterea valorilor autentice. Li se oferă modele de acțiune, adevăr, cinste și dragoste de patrie, dar sunt chemați, la rândul lor, să sporească rezerva de valori pentru umanitate. Toate acestea, mai ales la școală. Locul în care s-au desăvârșit cele mai puternice caractere și cele mai înalte conștiințe. Dorința și bucuria adultului de a se pune la dispoziția copilului, pentru binele acestuia, se substituie crezului fiecărui dascăl, contribuind în acest fel la desăvârșirea personalității micului școlar, "tatăl" adultului.

Vezi prezentare proiect.

Prof. Geta Bungianu

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2018-2019

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada 01.03.2018-04.05.2018.