• Elevi

  • Clasa pregătitoare

  • Clasa I

  • Clasa a VIII-a

  • Biblioteca

Concursul Judeţean de Informatică "Fantezii de primăvară"

Fantezii de iarnaÎn anul 2006, la iniţiativa d-nei director prof. Mîrza-Leşan Paraschiva, ne-am propus să organizăm la nivelul claselor III-VI, un concurs de informatică, în vederea dezvoltarii competenţelor şi a creativitatii elevilor de la o vârstă mai mică în tehnicile de operare cu calculatorul. Astfel s-au împlinit 7 ani de când susţinem acest concurs, obiectivele proiectului fiind strict legate de cerinţele prezentului: să utilizeze corect editorul de imagini grafice Paint, în scopul realizării unor desene originale; să respecte regulile impuse pentru realizarea desenelor; să folosească în mod corespunzător instrumentele din editorul Word, în scopul realizării unui afiş propriu, a unei diplome, a unei invitaţii; să-şi consolideze strategiile de lucru în echipă; să-şi dezvolte o atitudine altruistă faţă de colegii participanţi şi faţă de colegii implicaţi, în general, în proiecte educaţionale. În organizarea concursului am beneficiat de sponsori, dar şi de susţinerea Consiliului Reprezentativ al Părinţilor.

  

Coordonatori proiect,

prof. Anca Colotilă

prof. Adrian Chiorescu

  

Activităţi:

Ediţia a VI-a - aprilie 2012

Ediţia a VIII-a - februarie 2014

Ediția a X-a - aprilie 2016

TELEFON VERDE - EXAMENE NAȚIONALE

TELEFON VERDE NAȚIONAL 0800801100

TELEFON VERDE AL I.S.J. IAȘI 0800816232

PENTRU SESIZAREA NEREGULILOR APĂRUTE ÎN ORGANIZAREA ȘI DESFĂȘURAREA EXAMENELOR NAȚIONALENe implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3