• Elevi

  • Clasa pregătitoare

  • Clasa I

  • Clasa a VIII-a

  • Biblioteca

Proiectul SNAC "Îngeri în primăvară"

Suflet de copil în mijlocul comunităţii… sensibilizarea comunităţii în vederea susţinerii copiilor şi tinerilor… Prospeţimea primăverii şi frumuseţea diafană a îngerilor, proiecţia desăvârşită a celor mai înalte trăiri din sufletul fiecăruia dintre noi…

Proiectul s-a născut în anul şcolar 2003-2004, în mod oficial. Atunci a fost semnat primul acord de parteneriat între şcoala noastră şi o instituţie din comunitatea noastră locală, respectiv Biserica „Sfânta Treime” Iaşi. Acest parteneriat s-a dezvoltat în timp, a funcţionat permanent şi propune mereu noi şi diverse subproiecte foarte atrăgătoare şi formative pentru copii şi pentru comunitate. Astfel, derulăm activităţi în regim de voluntariat cu caracter: caritativ, ecologic, artistic, mobilizator, competiţional, moral-religios, de petrecere a timpului liber. Este promovată imaginea şcolii în comunitate şi imaginea comunităţii în localitate, judeţ , ţară şi străinătate.

De-a lungul timpului, până în prezent , s-au alăturat parteneri foarte activi: Mitropolia Moldovei şi Bucovinei, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Iaşi, Asociaţia Meşterilor Populari din Moldova, Fundaţia „Star of Hope”, Societatea Ortodoxă a Femeilor Române. Multe dintre activităţi s-au bucurat de mediatizarea cotidianului naţional „Lumina” şi a altor publicaţii locale.

Proiectul are propriul site la adresa:
http://ingeriinprimavara.blogspot.com

Ingeri in Primavara

Mobil - Ingeri in primavara

Coordonatori,

Prof. Fulvia Horobeţ, Şcoala "Elena Cuza" Iaşi

Pr. paroh Mihai Ciocan, Biserica "Sf. Treime" Iaşi


Cele mai recente Activităţi:

Urmăriţi toate articolele pe Blog

TELEFON VERDE - EXAMENE NAȚIONALE

TELEFON VERDE NAȚIONAL 0800801100

TELEFON VERDE AL I.S.J. IAȘI 0800816232

PENTRU SESIZAREA NEREGULILOR APĂRUTE ÎN ORGANIZAREA ȘI DESFĂȘURAREA EXAMENELOR NAȚIONALENe implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3