• Elevi

  • Clasa pregătitoare

  • Clasa I

  • Clasa a VIII-a

  • Biblioteca

Proiectul educativ Biblioteca – tezaur al minţii şi sufletului

În cadrul acestui proiect, desfăşurat pe parcursul întregului an şcolar s-au realizat activităţi diverse care au avut ca obiective principale deschiderea apetitului spre citit, valorificarea şi importanţa cărţilor; orientarea spre informare, documentare a elevilor; dezvoltarea creativităţii, gândirii, îmbunătăţirea relaţiilor sociale; cititul principalul instrument de dezvoltare personală.

Temele întâlnirilor au fost variate, punându-se accent pe vârsta copiilor: la clasele pregătitoare s-au realizat semne de carte, la clasele I s-au citit poveşti cu prinţi şi prinţese, nu i-am uitat pe marii noştri scriitori Tudor Arghezi, Nicolae Labiş, George Topârceanu, Otilia Cazmir, comemorarea Holocaustului cu clasele a VII-a şi a VIII-a, cafenea în aer liber la clasa a VI-a B, construirea unui oraş de lapte la clasa a V-a A, iar pe 29 decembrie în holul cancelariei s-a sărbătorit 1 Decembrie - Ziua Naţională a României. La acest eveniment au participat elevi din clasele V-VIII care au pregătit un frumos program: recitări de poezii patriotice, interpretarea unei povestiri istorice, expoziţie de desene, expoziţie de monede vechi etc.

Coordonatori proiect, prof. Antoci Georgiana-Livia & prof. Colotilă Anca

Participanţi: Toate cadrele didactice & clasele Pregătitoare, I-VIII

TELEFON VERDE - EXAMENE NAȚIONALE

TELEFON VERDE NAȚIONAL 0800801100

TELEFON VERDE AL I.S.J. IAȘI 0800816232

PENTRU SESIZAREA NEREGULILOR APĂRUTE ÎN ORGANIZAREA ȘI DESFĂȘURAREA EXAMENELOR NAȚIONALENe implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3