• Elevi

  • Clasa pregătitoare

  • Clasa I

  • Clasa a VIII-a

  • Biblioteca

Povestesc ceea ce citesc

Întâlnirea cu cartea în cadrul bibliotecii poate deschide drumul elevului de astăzi şi adultului de mâine spre o educaţie permanentă, continuă ce îşi propune o dezvoltare a educaţiei estetice, a descoperirii frumosului, în mod general, din lumea în care trăieşte.

Prin activitatea derulată, din cadrul proiectului „Povestesc ceea ce citesc”, ne-am propus ca elevii din învăţământul primar, clasele a II-a A şi a II-a B să citească împreună cu colegii lor din claselele a VI-a A şi B, ştiute fiind avantajele învăţării pe orizontală. Astfel, elevii gimnazişti, prin propriile experienţe literare, artistice, au realizat materiale specifice (postere, pliante) necesare încurajării lecturii, descoperirii frumosului din paginile operelor literare.

Prof. Antoci Georgiana şi prof. Colotilă Anca

 

 

TELEFON VERDE - EXAMENE NAȚIONALE

TELEFON VERDE NAȚIONAL 0800801100

TELEFON VERDE AL I.S.J. IAȘI 0800816232

PENTRU SESIZAREA NEREGULILOR APĂRUTE ÎN ORGANIZAREA ȘI DESFĂȘURAREA EXAMENELOR NAȚIONALENe implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3