• Parteneri

• ISU

26 FEBRUARIE 2016

În parteneriat cu Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă,, Mihai Grigore Sturza,, Iaşi  şcoala noastră a implementat proiectul educativ ,,Un dezastru de o clipă, o viaţă risipită care a cuprins prezentări teoretice şi activităţi demonstrative susţinute de către personalul specializat din partea ISU. Cu această ocazie au fost jurizate180 lucrări(desene, colaje , eseuri ) din cadrul concursului cu  aceeaşi  tematică. Au fost apreciate şi premiate 40 de lucrări ale elevilor de la clasele pregătitoare până la clasa a VIII-a.

Elevii au urmărit cu interes  demonstraţiile iar prin desenele lor au arătat  că au cunoştinţe şi sunt sensibili în astfel de situaţii.

PENTRU FOTO CLICK AICI.

Director, Prof. Mîrza Leşan Paraschiva

Prof.coordonator, Roșu Mihaela-Marcela

Consilier educativ, prof. Manole Maricica

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2018-2019

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada 01.03.2018-04.05.2018.