IasiTvLife-2

Elevii Scolii Gimnaziala "Elena Cuza" din Iasi au discutat cu politistii despre educatia rutiera

Care sunt regulile de circulatie, care sunt atributiile unui politist si care este comportamentul unui pieton. Sunt doar cateva aspecte pe care le-au discutat mai multi elevi cu politistii din cadrul Biroului Rutier. "Fii responsabil azi pentru maine!" este proiectul demarat la nivelul judetului Iasi, iar Scoala Gimnaziala "Elena Cuza" din Iasi impreuna reprezentanti ai Biroului Rutier au organizat evenimentul "Educatia rutiera intre risc si siguranta", cu scopul de a-i constientiza pe tineri cu privire la riscurile care pot aparea daca nu sunt respectate regulile de circulatie.

Observaţii:

Material difuzat de IasiTvLife

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2019-2020

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada examenelor naționale.